RSS
czwartek, 17 marca 2011
Odcinek 2127: Pszenżyto

Afrykański policjant i detektyw w jednej osobie, ljutenent Bejker zwany w swojskich kręgach jako porucznik Piekarz, prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży ziemniaków. Próbując podejść domniemanego złodzieja proponuje podstępną zabawę w zdalnie sterowane pszenżyto. Podczas niej wychodzi na jaw, że większość bohaterów ze swiata mody, lansu i bajeru to metalowe cyborgi, na czele ze stalowym Ridżem.
Zamieszanie sięga zenitu i sufitu, Ridż, podejrzany o przywłaszczenie kartofli skupia się na podziwianiu swojej koszuli, Siwa grozi salwą z lasera, jeden z domowników przyznaje się do bycia wiertarką aż w końcu na jaw wychodzi, że tajemne kręgi w zbożu czynił....
Odpowiedź w odcinku 2127.

23:09, bezsensacje
Link Komentarze (26) »
wtorek, 09 listopada 2010
Odcinek 2126: Praridż

Nowa, ciemna postać o czarnej Skórze i fleku, policjant z Afryki i archelog z powołania, odkopuje przy szosie szkielet Praridża. Delibuerując nad pochodzeniem ridżowych ciżem z okresu karbonu, wspomina również o swoich akwarystycznych upodobaniach.
Tego samego wieczoru Siwy postanawia zabawić się w aptekę z córką Fibuli. Ta ostatnia jednak, po zepsuciu odtwarzacza w Oplu Lemura, wpadała w stan wyższej fobii i nie łapie kontaktu ze światem, pozostawiając dziecko na pastwę losu oraz zakusy Wujka.
Tymczasem Stefania, dowiadując się, że jej syn, wnuk, brat czy też kim on tam jest, ma więcej lat niż ona, lodowiec i reforma ZUSu razem wzięta, wpada w rozpacz. W międzyczasie Trajer wspomina dziki rajd Oplem Lemura, za kółkiem którego siedział Glonojad, bystry kierowca i miłośnik osadu na przednich szybach samochodów...

19:55, bezsensacje
Link Komentarze (43) »
czwartek, 15 lipca 2010
Odcinek Specjalny: Ze Dżermans

Wojenne koleje rzuciły bohaterów serialu do okupowanego Paryża. Tam, Bruk, mimo rwania na Wieży Ciśnień, odrzuca zaloty przypadkowego oberleutnanta a Ridż z Dornem, kontynuują w niemieckiej stołówce rozmowę o pożyczonych pięciu zetach. Trzy stoliki dalej, przy pomocy NRD-owskich flamastrów, Człowiek broda, Trailer i Siwa, rysują projekty tajemnych znaków, które mają zmienić losy świata.

Tymczasem w wózkowni...

09:52, bezsensacje
Link Komentarze (69) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Liny, dorsze, szproty

Oessu